Oct 22, 2019

Zvezdine dame posle preokreta do četvrtfinala Kupa

Odbojkašice Crvene zvezde obezbedile su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su u osmini finala savladale Srem rezultatom 3:2, po setovima 16:25, 22:25, 25:12, 25:22, 15:8.

Pokazalo se da je Srem izuzetno tvrd orah za našu ekipa koja je bila favorit na papiru. Povele su gošće sa 2:0 u setovima i činilo se da će uspeti da prirede iznenađenje, ali su izabranice Aleksandra Vladisavljeva uspele da pronađu rešenje za veoma raspoložene odbojkašice Srema i na kraju dođu do trijumfa.

Gošće su sa devet vezanih poena sredinom prvog seta povele sa 14:6. Crveno-bele su uspele da se primaknu na 16:20, ali je Srem osvojio narednih pet poena i lako rešio prvi set u svoju korist – 16:25.

U drugom setu poeni su se osvajali u serijama, a Zvezda je imala prednost od 13:10. Gošće su izjednačile, a onda su se ekipe smenjivale u vođstvu. Crveno-bele su u završnicu ušle sa dva poena zaostatka koja nisu uspele da nadoknade, pa su gošće duplirale prednost – 22:25.

Naše odbojkašice su bolje ušle u treći period igre. Posle bloka Tare Taubner otišlo se na tehnički tajm aut sa vođstvom Zvezde od 12:7. Bilo je 15:12 za naš tim kada su crveno-bele na servis Anje Ašonje napravile seriju od 10 poena i smanjile rezultat na 1:2 – 25:12.

Nije dobro počeo četvrti set za Zvezdine odbojkašice. Na polovini seta bilo je 12:6 za gošće, ali su crveno-bele u serijama uspele da priđu na 13:14. Preokret je stigao nakon serije naše ekipe od pet poena za 19:17. Crvena zvezda je održavala prednost predvođena Milicom Milunović i na kraju crveno-bele stižu do izjednačenja – 25:22.

Zvezda je na promeni strana petog seta, posle odličnih servisa Anje Ašonje, imala vođstvo od 8:4. Naša ekipa je u završnici sa tri poena u nizu stigla do vođstva od 13:7 i mirno je privela peti set kraju i obezbedila plasman u četvrtfinale Kupa – 15:8.

Najefikasnija u Crvenoj zvezdi bila je Milica Milunović sa 22 poena, a dvocifrena je bila i Tijana Malešević koja je upisala 10 poena.

Odbojkašice Crvene zvezde u petak 25. oktobra od 19 časova dočekuju ekipu Beograda u 4. kolu BPŠ Superlige Srbije.

CRVENA ZVEZDA – SREM 3:2 (16:25, 22:25, 25:12, 25:22, 15:8)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Biljana Đerfi i Vladimir Milošević. Trajanje meča: 110 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 5, Jeković 9, Simić, Milunović 22, Đorđević 6, Ašonja 7, Tasić 7, Malešević 10, Delić 8, Stepanović (libero). Nisu igrale: Stanković, Marković, Adžić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

SREM: Trajković, Grabić 3, Ubavić 7, Vasić 5, Iričanin 10, Roganović 3, Narančić, Egić, Jovanović 29, Mićunović (libero), Andrić 9. Nije igrala: Novaković.