Nov 19, 2019

Veliki preokret Zvezde u prvom meču četvrtfinala Kupa

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 2:3, po setovima 25:14, 25:18, 22:25, 24:26, 12:15, u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije.

Iako su gubili sa 2:0 u setovima naši odbojkaši se nisu predavali, sustigli večitog rivala i na kraju u petom setu došli do veoma važne pobede koja im donosi prednost pred revanš meč.

Utakmica nije dobro počela za naše odbojkaše. Domaći su na tehničkom tajm autu prvog seta imali vođstvo od 12:7. Serijom od 7:1 Partizan je poveo sa 21:12, a onda i lako došao do vođstva od 1:0 – 25:14.

Crveno-beli su i na polovini drugog seta bili u zaostatku (12:8). Domaći su u serijama osvajali poene i vrlo brzo je bilo 18:10. Zvezda je povezala nekoliko napada i posle bloka Nikole Meljanca smanji na 19:14. Ipak, naša ekipa nije uspela da uhvati priključak, pa je Partizan udvostručio svoje vođstvo – 25:18.

Naši odbojkaši su dobro počeli treći set, ali je Partizan brzo preokrenuo rezultat u svoju korsit. Večiti rivali su se potom smenjivali u vođstvu, a Zvezda je na servis Nemanje Stefanovića vezala četiri poena i povela sa 18:16. Zatim su se poeni osvajali u serijama da bi crveno-beli u završnici blokom Uroša Nikolića došli do tri vezane set lopte. Drugu su iskoristili i smanjili rezultat na 2:1 – 22:25.

Domaći su serijom od šest poena poveli sa 10:6 u četvrtom periodu igre. Izabranici Tomislava Kukanjca su pokušavali da uhvate rezultatski priključak i donekle uspeli kada su prišli na minus 1 (18:17). Nešto kasnije Zvezda vezuje pet poena, uz dva bloka Luke Tadića, i preokreće rezultat u svoju korist (21:24). Međutim, naš tim nije uspeo da iskoristi tri set lopte, ali je Nejić iskoristio narednu i doneo našem timu izjednačenje – 24:26.

Crvena zvezda je odlično ušla u peti set. Sa dva uzastopna bloka Meljanca naš tim je na promenu strana otišao sa prednošću od četiri poena. Uspeli su naši odbojkaši da zadrže prednost i blokom Stefanovića povedu sa 13:9. Crveno-beli nisu iskoristili prve dve meč lopte, pa je Kukanjac zatražio tajm aut posle kojeg je Nejić stavio tačku na ovaj meč i doneo trijumf našoj ekipi – 12:15.

Najefikasniji u timu Tomislava Kukanjca bio je Milutin Nejić sa 20 osvojenih poena, dok je Lazar Dodić dodao 10.

Revanš meč četvrtfinala Kupa Srbije na programu je 3. decembra u dvorani USC Voždovac u Beogradu kada će domaćin biti Crvena zvezda.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 2:3 (25:14, 25:18, 22:25, 24:26, 12:15)

Beograd – Dvorana: Impuls. Gledalaca: 200. Sudije: Robert Leko i Đorđe Zelenović. Trajanje meča: 113 minuta.

PARTIZAN: Radović 14, Koprivica 12, Marinović, Đorđević 8, Janković 7, Kisić 2, Petrović 1, Peković (libero), Nikolić 32. Nisu igrali: Lekić, Huzejrović, Stašević, Cvetković, Pajević. Trener: Bojan Janić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 8, Jevtić (libero), Petković, Tadić 9, U. Nikolić 9, Nejić 20, Dodić 10, Gmitrović 7, Andonović 2, Stefanović 5. Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović, Fet, Mašulović. Trener: Tomislav Kukanjac.