Dec 3, 2019

Zvezda bez polufinala i prilike za odbranu Kupa

Odbojkaši Crvene zvezde izgubili su od Partizana rezultatom 0:3 (22:25, 25:27, 23:25) u revanš meču četvrtfinala Kupa Srbije i tako završili učešće u tom takmičenju.

Naša ekipa je u prvom meču trijumfovala rezultatom 2:3 (25:14, 25:18, 22:25, 24:26, 12:15), ali je na kraju ipak ostala bez prilike da brani trofej osvojen prošle sezone.

Zvezdini odbojkaši su nešto slabije započeli meč, pa su do tehničkog tajm auta prvog seta imali zaostatak od četiri poena. Sa tri poena u nizu, posle bloka Aleksandra Okolića su izjednačili (14:14). Crno-beli su došli do vođstva od 20:18 nakon čega je Kukanjac zatražio tajm aut. Ipak, i naredni poen je pripao gostima, a posle as servisa Milutin Nejića za 20:21 Partizan je iskoristio priliku za predah. Zvezda nije uspela da dođe do izjednačenja, što gosti koriste i osvajaju dva poslednja poena u setu za vođstvo od 1:0 – 22:25.

Na početku drugog seta poeni su se osvajali u serijama, a posle tehničkog tajm auta gosti su vezali tri poena za vođstvo od 14:11. Naša ekipa je odmah uzvratila, izjednačila, a onda i blokom Petkovića povela. Poeni su se potom osvajali u serijama, a večiti rivali su u završnicu ušli u egalu. Sa dva poena Koprivice Partizan stiže do dve set lopte, ali je Zvezda preko Dodića i greškom gostiju neutralisala obe. Ipak, gosti su iskoristili četvrtu priliku za vođstvo od 2:0 – 25:27.

Nakon početnog vođstva crveno-belih gosti su polako smanjivali razliku, da bi do polovine trećeg perioda igre stigli do vođstva od 12:10. Zvezda potom preokreće rezultat u svoju korist, a onda su se ekipe smenjivale u vođstvu. Partizan dolazi do vođstva od 18:15 i u završnicu ulazi sa tih plus tri. Sa dva vezana bloka Aleksandra Okolića Zvezda stiže do izjednačenja (23:23). Međutim, naredna dva poena su pripala gostujućim odbojkašima koji dolaze do maksimalne pobede i plasmana u polufinale Kupa – 23:25.

U našem timu sa po 15 poena su se istakli Milutin Nejić i Aleksandar Okolić koji je imao i 8 blokova.

Crvena zvezda u petak 6. decembra od 20.30 časova dočekuje Vojvodinu NS seme u okviru 10. kola BPŠ Superlige Srbije.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 0:3 (22:25, 25:27, 23:25)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Predrag Balandžić i Đorđe Stevanović. Trajanje meča: 82 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 2, Jevtić (libero), Petković 1, U. Nikolić 4, Nejić 15, Dodić 11, Gmitrović, Andonović 9, Stefanović, Okolić 15. Nisu igrali: A. Nikolić, Tadić, Trifunović, Fet. Trener: Tomislav Kukanjac.

PARTIZAN: Radović 6, Koprivica 12, Marinović 3, Lekić 7, Đorđević 4, Huzejrović, Kisić 7, Petrović, Peković (libero), Nikolić 20. Nisu igrali: Mandić, Stašević, Cvetković, Pajević. Trener: Bojan Janić.