Jan 18, 2020

Crveno beli uzeli bod u Subotici

Odbojkaši Crvene zvezde su u utakmici četrnaestog kola uzeli dva seta i bod subotičkom Spartaku u gostima 3:2  (26:24, 24:26, 25:22, 21:25, 15:11).

Sjajno su crveno beli momci otvorili utakmicu u Subotici. Sve je dobro funkcionisalo u igri naših odbojkaša. Tadiću se u uspešnim blokovima i smečevima pridružio Nejić, a Pavlović je as servisom doveo svoju ekipu u vođstvo od 6:1. U nastavku je Dodić bio nemilosrdan u napadu. Vodili su zvezdini odbojkaši do samog kraja ovog seta i prvi došli do 24:20 i set lopte. A onda je Veselinović osvojio dva poena iz napada i jedan iz bloka a Tumbas je bio uspešan na servisu pa je set završen u korist Subotičana.

U drugom setu je Spartak poveo sa 6:3. Sa dva bloka Pavlovića i uspešnim napadom Nejića odbojkaši Crvene zvezde su se vratili u igru. Do 18:18 se igralo na poen, a onda je Zvezda počela da pravi razliku. Subotičani su preko Nedeljkovića došli do izjednačenja na 21:21, da bi Nikolić doneo našim odbojkašima set loptu. Opet je u završnici bilo dosta uzbuđenja, ali je tačku na ovaj deo igre stavio Nejić sa dva poena iz napada.

Treći set je po rezultatskom ishodu bio repriza prvog. Crveno beli su bili u vođstvu do 20:20, kada je proradio blok domaćih odbojkaša. Veselinović i Jungić su osvajali poene u napadu, a Tumbas je blokom zaključio ovaj set.

Upornost odbojkaša Crvene zvezde se isplatila u četvrtom setu. Ponovo je to bila borba dve izjednačene ekipe, lomio se rezultat i u završnici je popustila koncentracija domaćim odbojkašima koji su napravili nekoliko grešaka. Od 20:18, crveno beli nisu ispuštali prednost i pobedom u ovom setu su došli do vrednog boda.

Peti set je zasluženo pripao domaćim odbojkašima iako je do samog kraja rezultat bio neizvestan.

U redovima crveno belih najbolji poenter je bio Lazar Dodić, a u Spartaku Veselinović.

SPARTAK-CRVENA ZVEZDA  3:2  (26:24, 24:26, 25:22, 21:25, 15:11)

Subotica- Dvorana: SH Dudova šuma. Gledalaca: 400. Sudije: Dejan Rogić i Vladimir Cvetković.

SPARTAK: Arsenoski 3, Jungić 15, Veselinović 22, Seizović 1, Radosavljević 14, Tumbas 15, Nedeljković 13, Milović  (libero), Nestorović.  Nisu igrali: Peić (libero) i Dulić. Trener: Igor Žakić.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković, Tadić 15, U. Nikolić 6, Nejić 17, Dodić 25, Pavlović 7, Gmitrović, Andonović , Stefanović 4 . Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović (libero), Fet, Gmitrović i Andonović. Trener: Tomislav Kukanjac.