Oct 24, 2020

Devojke uknjižile još jednu pobedu

U utakmici VII kola Superlige za odbojkašice Crvena zvezda je u Sremskoj Mitrovici pobedila ekipu Srema rezultatom 3:1  (25:19, 25:23, 21:25, 25:23).

Crvena zvezda je nastupila sa početnom šestorkom koju su činile Mila Đorđević-Tara Taubner, Milica Milunović-Nevena Sajić i Jelena Delić-Isidora Rodić. U početnom odmeravanju snaga igralo se ujednačeno do 15:15, a onda su odbojkašice Zvezde smanjile broj grešaka i sigurno osvojile prvi set sa 25:19.

Ni u drugom setu se Mitrovčanke nisu predavale.  Posle 11:11 Zvezda je postigla značajniju prednost na 18:13. Kako su se domaće odbojkašice primakle na poen razlike, na 17:18 je Vladisavljev pribegao duploj izmeni i uveo Jovanu Simić i Anju Ašonju umesto Mile Đorđević i Tare Taubner. Kod rezultata 21:19 ih je ponovo vratio u igru. Na kraju su igračice Srema uspele da naprave seriju od tri poena, ali je i drugi set ipak pripao našim devojkama.

U nastavku su domaće odbojkašice preuzele inicijativu i povele sa 13:7, pa je Vladisavljev bio primoran da u nastavku napravi nekoliko izmena. U igru je ušla Cvetković umesto Sajić a Vučićević je zamenila Rodićevu. Igračice Srema su održavale stečenu prednost, pa su na 15:9 u igru ušle i Simić i Ašonja. Poslednja dva poena u ovom setu domaće odbojkašice su osvojile greškama protivnica.

U četvrtom setu je bilo uzbuđenja u završnici. Naše devojke su ovaj set otvorile dobro i imale prednost od 14:8 i 17:12. Upornost domaćih odbojkašica se isplatila i uspele su da izjednače na 23:23. Dilemu je razrešila Milica Milunović sa dva završna poena i novu pobedu Crvene zvezde.

Najefikasnija igračica utakmice je bila Tara Taubner sa 22 poena, dok je u ekipi Srema najviše poena osvojila Nataša Savović (19) .

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje ekipu Železničara iz Lajkovca.

SREM – CRVENA ZVEZDA  1:3  (19:25, 23:25, 25:21, 23:25)

Sremska Mitrovica, dvorana: Mitrovačka gimnazija. Sudije: Robert Leko i Božidar Rolj

SREM: Mihajlović A., Grabić D. 3, Stanojević M. 1, Savović N. 19, Roganović T. 3, Narančić N., Egić I. (libero), Jovanović M. 11, Milunović A. (libero), Andrić J. 9, Živanović M. 8, Vasić J. 2   Trener: Vladimir Kapriš

CRVENA ZVEZDA: Taubner T. 22, Cvetković T. 3, Jovanović J. 1, Rodić I. 9, Jovanović J., Vukomanović K. (libero), Sajić N. 4, Milunović M. 12, Đorđević  M. 7, Ašonja A. 2, Delić J. 14, Simić J., Nisu igrale: Stanković K. (libero) i Vrcelj T.    Trener: Aleksandar Vladisavljev