Oct 21, 2020

Ribnica u četvrtfinalu Kupa Srbije

Ekipa Ribnice iz Kraljeva je savladala Crvenu zvezdu u utakmici osmine finala Kupa Srbije rezultatom 3:2  (25:22, 24:26, 20:25, 27:25, 15:13)

Tokom prvog seta ovog susreta iskusna ekipa kraljevačke Ribnice je bila u stalnom vođstvu zahvaljujući ponajviše greškama igrača Crvene zvezde. Osim toga, najbolji poenter u našoj ekipi, Nikola Meljanac, nije uspevao da uđe u pravi ritam. Servis naših igrača nije predstavljao problem za primače Ribnice koji su zatim preko Todorovića i Ubiparipa lako poentirali.

Drugi set je Kukanjac počeo identičnom postavom koju su činili Stefanović-Meljanac, Tadić-Andonović i Stanković-Sinđelić. Na rezultatu 6:5 za Crvenu zvezdu povredio se bloker Čedomir Stanković, koga je uspešno zamenio Stefan Fet. Mnogo bolje su zvezdini igrači zaigrali, ali je završnica donela mnogo neizvesnosti. Igrači Ribnice su uspeli da dođu do izjednačenja 23:23 i 24:24. Meljanac je razrešio pitanje pobednika ovog seta sa par snažnih i preciznih smečeva i blokom za 26:24.

Treći set je doneo još bolju igru Crvene zvezde. Posle početnog odmeravanja snaga i 12:12, prešli su u vođstvo koje nisu ispuštali do kraja seta. Dobar servis naših momaka je obeležio ovaj deo igre, a bilo je i sjajnih odbrana. Meljanac je iz svih pozicija rešetao odbranu gostiju i Zvezda je povela sa 2:1 u setovima.

Borba dva ravnopravna protivnika je vođena u četvrtom setu. Izjednačenje od 21:21 je usledilo pošto je Meljanac uspeo da spase gotovo nemoguću loptu u polju. Ribnica je prva došla do set lopte, ali je Zvezda uspela da dođe do izjednačenja na 24:24. Na kraju ovaj set je završen na razliku u korist Ribnice, iako je utisak bio da su igrači Crvene zvezde mogli da završe susret u svoju korist. Čini se da je drugačija raspodela lopti mogla da dovede Zvezdu do preimućstva.

I u petom setu je viđena rezultatska klackalica. Minimalnom razlikom je Ribnica dobila i ovaj set i pobedom se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije. Igrači Crvene zvezde imaju za čim da žale jer nisu uspeli da iskoriste preimućstvo koje im daje visina.

Najefikasniji igrač utakmice je bio Nikola Meljanac sa 32 poena, dok je za Ribnicu najviše poena postigao Žarko Ubiparip (21).

U VII kolu Superlige, 23.10. u 18,30, Crvena zvezda dočekuje ekipu Spartaka iz Subotice.

CRVENA ZVEZDA – RIBNICA  2:3  (22:25, 26:24, 25:20, 25:27, 13:15)

Beograd- Dvorana: USC Voždovac  Sudije: Zoran Radovanović i Robert Leko

CRVENA ZVEZDA: Meljanac N. 32, Jevtić P. (libero), Sinđelić M. 10,  Stanković Č. 4, Tadić L. 21, Fet S. 4, Andonović A. 10, Stefanović N. 1   Nisu igrali: Trifunović F. (libero), Popović M., Eremić V., Dodić L. i Ilić D.  Trener: Tomislav Kukanjac

RIBNICA: Močić L. (libero), Stefanović A. 14, Todorović I. 16, Vukmirović J. 17, Bićanin P. 1, Ubiparip Ž. 21, Veselinović A., Gajović V. 8   Nisu igrali: Rudić D., Petrašinović V., Ratković L. (libero) i Živanović M.   Trener: Milan Simojlović