Oct 2, 2020

Zvezda ekspresno do maksimalne pobede

Odbojkašice Crvene zvezde su u utakmici trećeg kola Superlige Srbije pobedile ekipu gradskog rivala Beograd maksimalnim rezultatom 3:0  (25:20, 25:13, 25:23).

Iako je Zvezda utakmicu završila bez izgubljenog seta, odbojkašice Beograda su pružile jak otpor, naročito u trećem setu. Ipak, razlika u kvalitetu je bila očigledna, pa je trener crveno belih, Aleksandar Vladisavljev, mogao da da priliku gotovo svim devojkama.

Iako su naše devojke bile u stalnoj prednosti od početka utakmice, Beograd je u prvom setu stigao do izjednačenja na 17:17. Vladisavljev je tada reagovao svojom uobičajenom izmenom tehničar-korektor, pa su u igru ušle Simić i Ašonja. Zatim je na 18:17 napravio još jedni izmenu i umesto Vučićević na mesto srednjeg blokera uveo Rodićevu. Od tog trenutka pa do kraja seta sve je na našoj strani terena odlično funkcionisalo, pa su se napadački istakle Tasić, Sajić i Ašonja.

Drugi set je protekao u potpunoj dominaciji naših devojaka, dok je treći doneo dosta neizvesnosti. Odbojkašice Beograda su sve karte bacile na ovaj poslednji set, pa su povele od samog početka.  Grešilo se podjednako na obe strane, ali je prevagu na kraju odneo bolji napad naše ekipe.

Najefikasnija u redovima Crvene zvezde je bila Milica Tasić sa 17  poena, dok su u ekipi Beograda po 9 poena osvojile Mateska, Novosel i Savićević.

U četvrtom kolu Crvena zvezda gostuje ekipi Ub iz Uba.

CRVENA ZVEZDA – BEOGRAD  3:0  (25:20, 25:13, 25:23)

Beograd, dvorana: USC Voždovac. Sudije: Milan Milošević i Stanislava Simić

CRVENA ZVEZDA: Taubner T. 7, Rodić I. 5, Vukomanović K. (libero), Sajić N. 7, Milunović M. 3, Đorđević  M., Ašonja A. 9, Tasić  M. 17, Vučićević  S. 2, Delić J. 8, Stanković K. (libero), Simić J.3, Vrcelj T.  Nisu igrale: Cvetković T. i Jovanović J.    Trener: Aleksandar Vladisavljev

TENT:   Krpović T., Mateska S. 9, Dragomirović T. (libero), Novosel A. 9, Pejičić I., Berbatović I. 5, Kuvekalović N. 7, Stojanović M. 1, Savićević V. 9  Nisu igrale: Grubanov E., Rajković U., Kirov M., Djelekar S. i Vasić M. (libero).  Trener: Aleksandar Milović