Oct 21, 2020

Zvezdine devojke maksimalnim rezultatom do četvrtfinala Kupa Srbije

Seniorke Crvene zvezde su se plasirale u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom nad prvoligašem, ekipom Omladinca iz Novih Banovaca. Rezultat ovog susreta je bio 3:0 (25:16, 25:17, 29:27).

Startna šestorka Crvene zvezde u prvom setu je bila: Simić-Taubner, Milunović-Cvetković i Delić-Rodić. Tečna je bila igra devojaka u crveno belim dresovima. Mladi libero Kristina Stanković se isticala sigurnim prijemom i dobrim odbranama, što je dalo stabilnost igri Crvene zvezde i mogućnost Simićevoj za raznovrsnu igru. Pri rezultatu 19:14 za naše devojke Vladisavljev je uveo Anju Ašonju koja je zamenila Taru Taubner. Tačku na prvi set je stavila Isidora Rodić as servisom.

Drugi set je nastavljen sa istom postavom. Ni ovaj set nije doneo rezultatsko uzbuđenje, ali je Crvena zvezda ponovo pokazala kvalitet i čvrstu igru. Isidora Rodić je dominirala u napadu i bloku, a istakla se i snažnim i preciznim smeč servisom. U stopu je pratila i Jelena Delić, standardno odlična blokerka. Na 12:8 u igru su ušle Vrcelj i Ašonja umesto Simić i Taubner, a na 22:15 šansu je dobila i mlada Jana Jovanović na mestu blokera. I ovaj set Crvena zvezda ubedljivo dobija sa 25:17.

U trećem setu ista šestorka, sa Janom Jovanović umesto Jelene Delić. Igračice Omladinca su zaigrale angažovano i iskoristile uspavanost naših igračica, kao i nekoliko sudijskih grešaka. Na 11:10 Vladisavljev je uveo Sajićevu umesto Cvetkovićeve na poziciju primača. Vođena je borba za prevlast, a na 16:18 Cvetković se vraća u igru. Asom Jelene Delić Crvena zvezda konačno prelazi u vođstvo na 23:22. Na kraju je Zvezda uspela da slomi otpor borbenih banovčanki i zabeleži maksimalnu pobedu.

Najefikasnija u redovima Crvene zvezde je bila Isidora Rodić sa 16  poena, dok je u ekipi Omladinca najviše poena osvojila Una Vajagić (21) .

U utakmici VII kola Superlige, 24.10. u 19,00, Crvena zvezda gostuje ekipi Srema iz Sremske Mitrovice.

CRVENA ZVEZDA – OMLADINAC

Novi Banovci, dvorana: Mitrovačka gimnazija. Sudije:  Aleksandra Balandžić i Stanković Marko

CRVENA ZVEZDA: Taubner T. 10, Cvetković T. 7, Jovanović J. 1, Rodić I. 16, Stanković K. (libero), Sajić N., Milunović M. 7, Ašonja A. 4, Delić J. 10, Simić J. 2, Vrcelj T. 1    Nisu igrale: Vukomanović K. (libero), Đorđević M. i Vučićević S.  Trener: Aleksandar Vladisavljev

OMLADINAC: Vajagić U. 21, Šućurović I. 4, Lakićević M. 2, Punišić J. (libero), Milinković N. 8, Simeunović T. 3, Tepavac M., Marinković S. 2, Božić A. 1   Nisu igrale: Keser M. (libero), Zelenović J. i Kukilo A.  Trener: Vladimir Kapriš