Jan 22, 2021

I muškarcima nova tri boda

U utakmici trinaestog kola Superlige Srbije Crvena zvezda je pobedila ekipu Borca rezultatom  3:1  (25:20, 25:27, 25:23, 25:21)

Crvena zvezda je ostvarila važnu pobedu i osvojila maksimalna tri boda protiv iskusne ekipe iz Starčeva.

Prvi set je ubedljivo osvojio sastav Stefanović-Meljanac, Tadić-Eremić, Stanković-Sinđelić sa liberom Jevtićem. Tomislav Kukanjac nije imao potrebe za intervencijama jer je ova postava odigrala veoma dobro.

Izgledalo je da će tako izgledati i nastavak ovog meča, ali to nisu mislili i iskusni igrači Borca. Početak drugog seta su obeležile servis greške naših igrača. Na 16:18 za protivnički tim, Kukanjac je uveo Dodića umesto Meljanca, a na 20:22 je Andonović zamenio Eremića. Naši momci su izjednačili na 22:22, a potom i na 23:23, ali je Borac ipak prvi stigao do set lopte. Iskoristio je drugu, za pobedu na razliku u ovom setu.

U trećem setu su ponovo starteri bili Andonović i Dodić. Igrači Zvezde su ponovo početnim greškama dozvolili Borcu da preuzme inicijativu. Vodio je protivnik do same završnice. Prvi put su crveno beli stigli do izjednačenja na 22:22. Bili su sjajni u završnici u kojoj se naročito istakao Tadić. Sa dva as servisa je doneo Zvezdi pobedu u ovom setu.

Kukanjac je u poslednjem setu dirigentsku palicu prepustio Popoviću koji je u igri bio od polovine prethodnog seta. Nisu se predavali igrači Borca do kraja. Značajniju razliku su Zvezdini igrači ostvarili pri rezultatu 23:18. Na kraju je Tadić ponovo osvojio odlučujući poen za svoj tim.

U utakmici XIV kola Superlige Crvena zvezda će gostovati ekipi Ribnice iz Kraljeva.

Najefikasniji igrač utakmice je bio Luka Tadić sa 21 poenom. U ekipi Borca najviše poena je postigao Aleksandar Gmitrović (19).

CRVENA ZVEZDA – BORAC  3:1  (25:20, 25:27, 25:23, 25:21)

Beograd, dvorana: USC Voždovac  Sudije: Aleksandar Petrović i Vladan Todorović

CRVENA ZVEZDA: Meljanac N. 5, Jevtić P. (libero), Sinđelić M. 12, Stanković Č. 8, Tadić L. 21, Eremić V. 3, Dodić L. 9, Andonović A. 4, Stefanović N. 2., Popović M. 1   Nisu igrali: Trifunović F. (libero), Ilić D. i Fet S.   Trener: Tomislav Kukanjac

BORAC: Miletić N. (libero), Rajković S. 8, Madić N. 10, Stoković N. 2, Stojsavljević D. 18, Knežević V. 7, Gmitrović A. 19, Krstić N. (libero), Đurđević V.   Nisu igrali: Milošević D., Drobnjak J., Marinkov N. i Poznić B.   Trener: Dušan Jović