Feb 28, 2021

Pobeda Zvezde u Novom Pazaru

U utakmici poslednjeg ligaškog, osamnaestog, kola Crvena zvezda je pobedila ekipu Novog Pazara rezultatom 3:1  (23:25, 25:19, 25:18, 25:19).

Crvena zvezda je na gostovanje u Novi Pazar otišla sa devet igrača, zbog zdravstvenih problema nekolicine, pa se tako mladi primač servisa Danilo Ilić našao u ulozi srednjeg blokera i pružio značajan doprinos pobedi svog tima.

U prvom setu se na parketu našla postava Stefanović-Dodić, Andonović-Eremić, Fet-Ilić i libero Jevtić. Posle početnog odmeravanja snaga, Zvezda je ostvarila prednost od dva poena na 14:16 posle dva uzastopna bloka Vanje Eremića. Tada su igrači Novog Pazara zaigrali znatno bolje i poveli sa 20:19, a zatim i sa 23:21. Domaćin je iskoristio drugu set loptu i poveo sa 1:0.

I drugi set je na početku obeležila izjednačena igra oba tima. Domaći igrači su zatim poveli sa 13:10, a Tomislav Kukanjac je u igru uveo Luku Tadića umesto Aleksandra Andonovića. Naši momci su zaigrali znatno bolje i posle as servisa Dodića i Tadića, uspešnog bloka Stefana Feta i Dodićevog poena iz napada prednost je bila na njihovoj strani (15:25). Više nije bilo opuštanja i Zvezda ubedljivo dobija ovaj set.

U trećem i četvrtom setu je igrala postava u sastavu Stefanović-Dodić, Tadić-Eremič, Fet-Ilić i libero Jevtić. Od početka su naši igrači imali prednost koja je do kraja rasla. Igru naše ekipe je odlikovala disciplinovana igra sa malo grešaka, i kao nagrada je stigla pobeda i tri boda.

Najviše poena za Crvenu zvezdu je osvojio Lazar Dodić (18), a za Novi Pazar Samed Halilović (13).

U nastavku prvenstva će se igrati Play-off u kome će Crvena zvezda za protivnika imati prvoplasiranu ekipu lige, Vojvodinu NS seme iz Novog Sada. Bolji iz dva susreta će izboriti prolaz u polufinale. Prvi susret će se odigrati u Novom Sadu, a drugi u Beogradu.

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA  1:3  (25:23, 19:25, 18:25, 19:25)

Novi Pazar – Dvorana: SSU Pendik  Sudije: Tomislav Popović i Predrag Balandžić

CRVENA ZVEZDA: Jevtić P. (libero), Eremić V. 9, Popović M., Dodić L. 18, Andonović A. 5, Stefanović N. 1, Tadić L. 12, Fet S. 9, Ilić D. 10   Trener: Tomislav Kukanjac

NOVI PAZAR: Zoranić A., Zečić E. (libero), Prušević K., Dolovac D., Peruničić E., Kurtanović T., Koničanin E., Bekrić A., Zuković E. (libero), Božović M., Halilović S., Prušević S.    Nisu igrali: Bekrić S. i Prušević H.   Trener: Dragan Bonić