Feb 8, 2021

Vojvodini ns seme pobeda na Banjici

Odbojkaši Vojvodine ns seme su u utakmici petnaestog kola Superlige Srbije za seniore pobedili Crvenu zvezdu sa 3:0  (25:17, 26:24, 27:25).

Na megdan aktuelnom prvaku Superlige Srbije, Vojvodini ns seme, Crvena zvezda je izašla sa postavom Popović-Dodić, Tadić-Andonović, Sinđelić-Stanković, uz libera Jevtića. Sredinom ovog dela igre gosti su ostvarili prvu veću prednost od četiri poena, prvenstveno zahvaljujući slabijem prijemu servisa Crvene zvezde. Zbog toga su igrači Vojvodine ns seme lakše organizovali blok i povećavali svoju prednost do ubedljive pobede u prvom setu.

U drugom setu, Tomislav Kukanjac je na poziciji primača indisponiranog Luku Tadića zamenio Vanjom Eremićem. Naši igrači su zaigrali mnogo bolje, pa su polovinom set imali prednost od nekoliko poena. Pošto su se igrači Vojvodine ns seme posle vođstva Zvezde od 23:19 približili na poen zaostatka, Kukanjac je zatražio tajm aut i izmenu. Nikola Meljanac je ušao umesto Lazara Dodića i nažalost napravio grešku u napadu. Poslednja dva poena u ovom setu je postigao Pavle Perić as servisima, što je označilo vođstvo od 2:0 u setovima za gostujući tim.

U trećem setu su gosti bili u blagoj prednosti do same završnice. Posle izjednačenja na 22:22, Marko Sinđelić blokom donosi Crvenoj zvezdi značajnu prednost od jednog poena. Naši momci zatim prvi dolaze do set lopte. Vanja Eremić iz napada pogađa blok protivničkih igrača. Greškom prvog sudije, lopta je ipak dodeljena gostujućem timu. Na rezultatu 24:24, Kukanjac pravi duplu izmenu i u igru uvodi kapitena Stefanovića i Meljanca, posle čije servis greške Vojvodina ns seme stiže do meč lopte. Tačku na ovaj susret stavlja Boris Buša poenom iz napada.

U utakmici XVI kola Superlige Crvena zvezda će gostovati ekipi Spartaka iz Subotice.

Najefikasniji igrač utakmice je bio Pavle Perić iz Vojvodine ns seme sa 15 poena. U ekipi Crvene zvezde po 13 poena su postigli Lazar Dodić i Aleksandar Andonović.

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA NS SEME  0:3  (17:25, 24:26, 25:27)

Beograd, dvorana: USC Voždovac  Sudije: Mirko Janković i Stanislava Simić

CRVENA ZVEZDA: Meljanac N., Jevtić P. (libero), Sinđelić M. 6, Stanković Č. 7, Tadić L. 4, Eremić V. 4, Dodić L. 13, Andonović A. 13, Stefanović N., Popović M.   Nisu igrali: Trifunović F. (libero), Ilić D. i Fet S.   Trener: Tomislav Kukanjac

VOJVODINA NS SEME: Simić S. 9, Kovačević F. 8, Negić S. (libero), Mašulović N. 7, Buša B. 14, Todorović V., Rudić A., Perić P. 15
Nisu igrali: Brborić R., Čubrilo L., Bajandić L., Bošnjak A., Blagojević A., Prišić V.   Trener: Simiša Gavrančić