Mar 6, 2021

Jedinstvo u Polufinalu play-off-a

U drugoj utakmici Četvrtfinala play-off-a ekipa Jedinstva je na svom terenu pobedila Crvenu zvezdu sa 3:1 (25:23, 25:22, 27:29, 25:23) i time obezbedila plasman u Polufinale play-off-a.

Crvena zvezda je startovala sa šestorkom Simić-Đorđević, Sajić-Cvetković, Vučićević-Rodić uz libera Stanković. Jedinstvo je od početka seta bilo u vođstvu i pri 13:6, Vladisavljev je uveo dijagonalu Đorđević-Ašonja, a ubrzo je i Tijanu Cvetković u igri zamenila Milica Milunović. Nastao je period dobre igre naše ekipe, u kojoj je prednjačila Anja Ašonja. Zvezda je uspela da anulira veliku prednost domaćih igračica i da od 20:14 stigne do izjednačenja na 23:23. Prava je šteta što nisu uspele da istraju u završnici, pa su odlučujuća dva poena pripala ekipi Jedinstva.

Drugi set je doneo nešto ujednačeniju igru. Ovoga puta su startne igračice bile Đorđević-Ašonja, Milunović-Sajić, Vučićević-Rodić, dok su do kraja utakmice libera Stanković i Vukomanović delile minutažu. Posle nekoliko početnih poena Simićeva je zamenila Đorđević na poziciji tehničara. Smenjivali su se poeni sa obe strane, a kada su se domaće odvojile na 21:17, Vladisavljev se opredelio za dijagonalu Đorđević-Taubner. Ipak, agilne igračice Jedinstva su održavale prednost od par poena i to im je donelo pobedu i u ovom setu, kao i plasman u narednu fazu play-off-a.

U trećem setu je Vladisavljev ponovo promešao karte, pa su stratnu postavu činile Simić-Ašonja, Milunović-Sajić, Vučićevć-Delić. Ovaj set je doneo mnogo uzbuđenja. Crvena zvezda je održavala prednost od nekoliko poena sve do izjednačenja na visokom rezultatu (26:26). Poslednja dva poena je realizovala Milica Milunović iz napada i naše devojke osvajaju ovaj set na razliku.

Crvena zvezda je izašla sa istom postavom i u četvrtom setu. Ponovo su naše devojke bile konstantno u vođstvu ali su istajne igračice Jedinstva uspele da dođu do izjednačenja na 22:22. Ovoga puta su one bile efikasnije u završnici i dobijaju odlučujući set sa 25:23.

Najefikasnija igračica utakmice je bila Anja Ašonja sa 22 poena, dok su u ekipi Jedinstva po dvadeset poena osvojile Isidora Kockarević i Glušac Miljana.

JEDINSTVO – CRVENA ZVEZDA  3:1  (25:23, 25:22, 27:29, 25:23)

Stara Pazova, Hala sportova  Sudije: Dejan Rogić i Predrag Balandžić

JEDINSTVO:  Milanović I. 8, Osmajić M. 5, Medved M. (libero), Kockarević I. 20, Nedeljković I. 3, Glušac M 20, Jonjev A. 3, Savić V. 9, Tica B. 8, Pavlašević A. (libero), Đokić V. 3, Lazović I.     Trener: Jovo Caković

CRVENA ZVEZDA: Taubner T. 3, Cvetković T. 1, Rodić I. 1, Vukomanović K. (libero), Sajić N. 18, Milunović M. 9, Đorđević M. 1, Ašonja A. 22, Vučićević S. 10, Delić J. 4, Stanković K. (libero), Simić J. 2.    Nije igrala: Jovanović J.     Trener: Aleksandar Vladisavljev