Apr 25, 2021

Kadetkinje bronzane u ligi Beograda

Ženska kadetska selekcija OK Crvena zvezda osvojila je treće mesto na finalnom turniru lige Beograda. U poslednjem kolu crveno-bele su u utakmici za prvo mesto izgubile od Beograda.

U subotu je ekipa Ognjena Bulića maksimalnim rezultatom savladala ekipu Sterije po setovima 25:17, 25:21, 25:16). Ovom pobedom crveno-bele su obezbedile plasman na završni turnir Prvenstva Srbije i izborile priliku da se bore za pehar najbolje ekipe Beograda.

Protivnik u poslednjem kolu je bila ekipa Beograda, koja je slavila nakon četiri seta 3:1 (25:13, 17:25, 20:25, 19:25). Prvi set je u potpunosti pripao Zvezdinim devojkama, koje su ušle odlično, motivisano u meč. Povele su 6:2, stvorile razliku koja je odredila dalji tok meča. Prijem i blok su odlični funkcionisali, poenima u serijama su došle do set lopte i iskoristile prvu za 25:13.

Ekipa Beograda je drugi set bolje otvorila (5:2), održavala stečenu prednost od dva poena do 10:8, kada su se na servis dizača Mine Stojanović odlepili na 14:8. Crvena zvezda je pokušala da se vrati u meč posle tajm-auta, ali je propustila priliku na 16:13 da nastavi sa serijom poena, poentirala je Simona Rađenović, a Beograd kontrolisao prednost do kraja seta za 1:1, 17:25.

Treći set je bio presudan u borbi za zlatnu medalju. Beograd je poveo 7:3, trener crveno-belih Ognjen Bulić pokušao da razmrda ekipu promenom tehničara i libera, zatražio dva tajm-auta. Uspele su crveno-bele na servis i poene Ane Radovanović da stignu do tri poena zaostatka, ali je presudilo superligaško iskustvo trija u ekipi Beograda, Mine Stojanović, Simone Rađenović i Simone Mateske, koje su vodile svoj tim do 20:25 i zlatne medalje.

U četvrtom setu je Beograd odigrao sa puno samopouzdanja, Mina Stojanović je ponovo pravila razliku prilikom servisa i organizovala svom timu put do pobede. Borile su se do kraja crveno-bele, Anica Ninčić i Andrea Simovski izvlačile maksimum, ali su slavile protivnice na parketu 19:25 i 1:3.

Ekipi Beograda je pripala zlatna medalja i prvo mesto, druga je bila ekipa Tenta, treća Crvena zvezda.