May 30, 2021

Kadetkinjama četvrto mesto u Valjevu

Kadetkinje Crvene zvezde osvojile su četvrto mesto na završnom turniru Prvenstva Srbije u Valjevu. U utakmici za bronzanu medalju slavio je Tent rezultatom 3:1.

Selekcija trenera Ognjena Bulića je igrala dobro u većem delu meča, ali superligaško iskustvo pojedinih igračica Tenta došlo je do izražaja. Prvi set pripao je Tentu 25:22, crveno-bele su drugi set rešile identičnim skorom u svoju korist, da bi do pobede u preostala dva seta ekipa iz Obrenovca došla sa dva puta po 25:20.

Crvena zvezda je grupnu fazu završila na prvom mestu pobedama maksimalnim rezultatom protiv Radničkog iz Kragujevca (25:13, 25:18, 25:12) i subotičkog Spartaka (25:19, 25:23, 25:21).

U polufinalu je protivnik bila ekipa Beograda, koja je ponovo bila uspešnija od našeg tima, 3:0 (25:23, 25:13, 25:13).  U finalu, Omladinac iz Novih Banovaca je sa 3:0 savladao Beograd i postao šampion Srbije.